ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ένα γκολ μακριά από την πρόκριση μένει ο Ηρακλής (videos)

Νίκη με 2-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Μανουέλ Ρόκα να παρακολουθεί από τις κερκίδες του Καυταντζογλείου

 18/12/2018 21:23

Ένα γκολ μακριά από την πρόκριση μένει ο Ηρακλής (videos)

Νίκος Παππάς

Υπό το βλέμμα του νέου προπονητή Μανουέλ Ρόκα, που παρακολούθησε τον αγώνα μαζί με τους Τομ Παπαδόπουλο και Ηλία Θεοδωρίδη, ο Ηρακλής βρέθηκε ένα γκολ μακριά από την πρόκρισή του στους "16" του κυπέλλου, αλλά το 2-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα στο Καυταντζόγλειο δεν ήταν αρκετό.

Για να περάσουν στην επόμενη φάση και μάλιστα ως πρώτοι από τον όμιλο, οι κυανόλευκοι θέλουν να μη νικήσει αύριο ο Ατρόμητος τη Θύελλα Καμαρίου. Όσο για τους Ηπειρώτες, προκρίθηκαν από σήμερα και μένει να δουν αν θα τερματίσουν πρώτοι ή δεύτεροι.

Μετά το άγονο πρώτο ημίχρονο, ο Ηρακλής βρήκε δίχτυα με το ωραίο πλασέ του Ρόβα στο 58' και την εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Κλέιτον στο 76', αλλά στη συνέχεια δεν βρήκε ευκαιρία για την ολική ανατροπή δεδομένων.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Γρηγοριάδης, Κουτρομάνος, Καζναφέρης, Κούσας, Γιαννίτσης, Καλτσάς, Κωστούλας (68' Κλέιτον), Παναγιωτούδης, Πασάς, Χασομέρης (73' Περόνε), Ρόβας (83' Πτηνόπουλος).
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ:
Νέοφυτος, Αποστολόπουλος, Τσικάρσκι, Κιούζικ (84' Τζημόπουλος), Βιδάλ (45' Νάουμετς), Ευαγγέλου, Λουκίνας (83' Παμλίδης), Σκόνδρας, Σιόντης, Κάστρο, Αθανασιάδης.

Το πανόραμα της 3ης αγωνιστικής:

1ος όμιλος

Ηρακλής - ΠΑΣ Γιάννινα 2-0

(58' Ρόβας, 76' Κλέιτον)

Θύελλα Καμαρίου - Ατρόμητος (19/12, 17:15)

Η βαθμολογία: Ηρακλής 6 (3 αγ.), ΠΑΣ Γιάννινα 6 (3 αγ.), Ατρόμητος 3, Θύελλα Καμαρίου 0.

2ος όμιλος

Απόλλων Λάρισας - Λαμία (20/12, 15:00)

Βόλος - ΑΕΚ (20/12, 15:00)

Η βαθμολογία: ΑΕΚ 6, Βόλος 4, Λαμία 1, Απόλλων Λάρισας 0.

3ος όμιλος

Ιεράπετρα - Παναιτωλικός 0-0

Κισσαμικός - Παναθηναϊκός (19/12, 15:30)

Η βαθμολογία: Κισσαμικός 4, Παναθηναϊκός 4, Παναιτωλικός 2 (3 αγ.), Ιεράπετρα 1 (3 αγ.).

4ος όμιλος

Εργοτέλης - Άρης (20/12, 17:15)

Αήττητος Σπάτων - ΠΑΟΚ (20/12, 17:15)

Η βαθμολογία: Άρης 4, ΠΑΟΚ 4, Εργοτέλης 1, Αήττητος Σπάτων 1.

5ος όμιλος

Άρης Αβάτου - Ολυμπιακός (19/12, 15:00)

Παναχαϊκή - Λεβαδειακός (20/12, 19:30)

Η βαθμολογία: Ολυμπιακός 6, Λεβαδειακός 3, Παναχαϊκή 3, Άρης Αβάτου 0.

6ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου - Αστέρας Τρίπολης 0-4

(7' Τσιλιανίδης, 42' Μπαστιάνος, 51' Δουβίκας, 58' Βαλιέντε)

Τρίκαλα - Απόλλων Σμύρνης (20/12, 15:00)

Η βαθμολογία: Αστέρας Τρίπολης 9 (3 αγ.), Απόλλων Σμύρνης 3, Τρίκαλα 1, Απόλλων Παραλιμνίου 1 (3 αγ.).

7ος όμιλος

Κέρκυρα - ΟΦΗ (19/12, 15:00)

Νίκη Βόλου - Ξάνθη (19/12, 15:00)

Η βαθμολογία: ΟΦΗ 4, Ξάνθη 4, Κέρκυρα 3, Νίκη Βόλου 0.

8ος όμιλος

Ηρόδοτος - Πανιώνιος 1-2

(82' Δαμιανάκης - 37' Τσιλούλης, 78' πεν. Ντουρμισάι)

Απόλλων Πόντου - ΑΕΛ (19/12, 19:30)

Η βαθμολογία: Πανιώνιος 9 (3 αγ.), ΑΕΛ 3, Απόλλων Πόντου 3, Ηρόδοτος 0 (3 αγ.).

papado-roka.jpg

Υπό το βλέμμα του νέου προπονητή Μανουέλ Ρόκα, που παρακολούθησε τον αγώνα μαζί με τους Τομ Παπαδόπουλο και Ηλία Θεοδωρίδη, ο Ηρακλής βρέθηκε ένα γκολ μακριά από την πρόκρισή του στους "16" του κυπέλλου, αλλά το 2-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα στο Καυταντζόγλειο δεν ήταν αρκετό.

Για να περάσουν στην επόμενη φάση και μάλιστα ως πρώτοι από τον όμιλο, οι κυανόλευκοι θέλουν να μη νικήσει αύριο ο Ατρόμητος τη Θύελλα Καμαρίου. Όσο για τους Ηπειρώτες, προκρίθηκαν από σήμερα και μένει να δουν αν θα τερματίσουν πρώτοι ή δεύτεροι.

Μετά το άγονο πρώτο ημίχρονο, ο Ηρακλής βρήκε δίχτυα με το ωραίο πλασέ του Ρόβα στο 58' και την εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Κλέιτον στο 76', αλλά στη συνέχεια δεν βρήκε ευκαιρία για την ολική ανατροπή δεδομένων.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Γρηγοριάδης, Κουτρομάνος, Καζναφέρης, Κούσας, Γιαννίτσης, Καλτσάς, Κωστούλας (68' Κλέιτον), Παναγιωτούδης, Πασάς, Χασομέρης (73' Περόνε), Ρόβας (83' Πτηνόπουλος).
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ:
Νέοφυτος, Αποστολόπουλος, Τσικάρσκι, Κιούζικ (84' Τζημόπουλος), Βιδάλ (45' Νάουμετς), Ευαγγέλου, Λουκίνας (83' Παμλίδης), Σκόνδρας, Σιόντης, Κάστρο, Αθανασιάδης.

Το πανόραμα της 3ης αγωνιστικής:

1ος όμιλος

Ηρακλής - ΠΑΣ Γιάννινα 2-0

(58' Ρόβας, 76' Κλέιτον)

Θύελλα Καμαρίου - Ατρόμητος (19/12, 17:15)

Η βαθμολογία: Ηρακλής 6 (3 αγ.), ΠΑΣ Γιάννινα 6 (3 αγ.), Ατρόμητος 3, Θύελλα Καμαρίου 0.

2ος όμιλος

Απόλλων Λάρισας - Λαμία (20/12, 15:00)

Βόλος - ΑΕΚ (20/12, 15:00)

Η βαθμολογία: ΑΕΚ 6, Βόλος 4, Λαμία 1, Απόλλων Λάρισας 0.

3ος όμιλος

Ιεράπετρα - Παναιτωλικός 0-0

Κισσαμικός - Παναθηναϊκός (19/12, 15:30)

Η βαθμολογία: Κισσαμικός 4, Παναθηναϊκός 4, Παναιτωλικός 2 (3 αγ.), Ιεράπετρα 1 (3 αγ.).

4ος όμιλος

Εργοτέλης - Άρης (20/12, 17:15)

Αήττητος Σπάτων - ΠΑΟΚ (20/12, 17:15)

Η βαθμολογία: Άρης 4, ΠΑΟΚ 4, Εργοτέλης 1, Αήττητος Σπάτων 1.

5ος όμιλος

Άρης Αβάτου - Ολυμπιακός (19/12, 15:00)

Παναχαϊκή - Λεβαδειακός (20/12, 19:30)

Η βαθμολογία: Ολυμπιακός 6, Λεβαδειακός 3, Παναχαϊκή 3, Άρης Αβάτου 0.

6ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου - Αστέρας Τρίπολης 0-4

(7' Τσιλιανίδης, 42' Μπαστιάνος, 51' Δουβίκας, 58' Βαλιέντε)

Τρίκαλα - Απόλλων Σμύρνης (20/12, 15:00)

Η βαθμολογία: Αστέρας Τρίπολης 9 (3 αγ.), Απόλλων Σμύρνης 3, Τρίκαλα 1, Απόλλων Παραλιμνίου 1 (3 αγ.).

7ος όμιλος

Κέρκυρα - ΟΦΗ (19/12, 15:00)

Νίκη Βόλου - Ξάνθη (19/12, 15:00)

Η βαθμολογία: ΟΦΗ 4, Ξάνθη 4, Κέρκυρα 3, Νίκη Βόλου 0.

8ος όμιλος

Ηρόδοτος - Πανιώνιος 1-2

(82' Δαμιανάκης - 37' Τσιλούλης, 78' πεν. Ντουρμισάι)

Απόλλων Πόντου - ΑΕΛ (19/12, 19:30)

Η βαθμολογία: Πανιώνιος 9 (3 αγ.), ΑΕΛ 3, Απόλλων Πόντου 3, Ηρόδοτος 0 (3 αγ.).

papado-roka.jpg

ΣΧΟΛΙΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Επιλέξτε Κατηγορία