ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

EURO 2020: Δια χειρός Χαριστέα η κλήρωση των πλέι οφ (video)

Από τους αγώνες του Μαρτίου θα προκύψουν οι τελευταίες τέσσερις ομάδες που θα προκριθούν στην τελική φάση

 22/11/2019 14:18

EURO 2020: Δια χειρός Χαριστέα η κλήρωση των πλέι οφ (video)

Δια χειρός του γενικού διευθυντή του Άρη και πρεσβευτή της ΟΥΕΦΑ Άγγελου Χαριστέα έγινε η κλήρωση των πλέι οφ του EURO 2020, απ' όπου θα προκύψουν τα τελευταία τέσσερα εισιτήρια για την τελική φάση.

Είκοσι ομάδες εξασφάλισαν θέση στα τελικά από την προκριματική φάση των δέκα ομίλων, ενώ τα πλέι οφ του Nations League θα συμπληρώσουν το παζλ των 24 φιναλίστ. Σε αντίθεση με τα προηγούμενα πλέι οφ, αυτά θα είναι αγώνες νοκ άουτ, ημιτελικοί και τελικός.

Οι ημιτελικοί θα διεξαχθούν την Πέμπτη 26 Μαρτίου και οι τελικοί πέντε ημέρες αργότερα, την Τρίτη 31 Μαρτίου.

Η κλήρωση:

1ος όμιλος:

Ημιτελικός 1 (1-4): Ισλανδία - Ρουμανία

Ημιτελικός 2 (2-3): Βουλγαρία - Ουγγαρία (η νικήτρια θα φιλοξενήσει τον τελικό)

2ος όμιλος:

Ημιτελικός 1 (1-4): Βοσνία - Βόρεια Ιρλανδία (η νικήτρια θα φιλοξενήσει τον τελικό)

Ημιτελικός 2 (2-3): Σλοβακία - Ιρλανδία

3ος όμιλος:

Ημιτελικός 1 (1-4): Σκοτία - Ισραήλ

Ημιτελικός 2 (2-3): Νορβηγία - Σερβία (η νικήτρια θα φιλοξενήσει τον τελικό)

4ος όμιλος:

Ημιτελικός 1 (1-4): Γεωργία - Λευκορωσία (η νικήτρια θα φιλοξενήσει τον τελικό)

Ημιτελικός 2 (2-3): Βόρεια Μακεδονία - Κόσοβο

Σχετικά Άρθρα

Δια χειρός του γενικού διευθυντή του Άρη και πρεσβευτή της ΟΥΕΦΑ Άγγελου Χαριστέα έγινε η κλήρωση των πλέι οφ του EURO 2020, απ' όπου θα προκύψουν τα τελευταία τέσσερα εισιτήρια για την τελική φάση.

Είκοσι ομάδες εξασφάλισαν θέση στα τελικά από την προκριματική φάση των δέκα ομίλων, ενώ τα πλέι οφ του Nations League θα συμπληρώσουν το παζλ των 24 φιναλίστ. Σε αντίθεση με τα προηγούμενα πλέι οφ, αυτά θα είναι αγώνες νοκ άουτ, ημιτελικοί και τελικός.

Οι ημιτελικοί θα διεξαχθούν την Πέμπτη 26 Μαρτίου και οι τελικοί πέντε ημέρες αργότερα, την Τρίτη 31 Μαρτίου.

Η κλήρωση:

1ος όμιλος:

Ημιτελικός 1 (1-4): Ισλανδία - Ρουμανία

Ημιτελικός 2 (2-3): Βουλγαρία - Ουγγαρία (η νικήτρια θα φιλοξενήσει τον τελικό)

2ος όμιλος:

Ημιτελικός 1 (1-4): Βοσνία - Βόρεια Ιρλανδία (η νικήτρια θα φιλοξενήσει τον τελικό)

Ημιτελικός 2 (2-3): Σλοβακία - Ιρλανδία

3ος όμιλος:

Ημιτελικός 1 (1-4): Σκοτία - Ισραήλ

Ημιτελικός 2 (2-3): Νορβηγία - Σερβία (η νικήτρια θα φιλοξενήσει τον τελικό)

4ος όμιλος:

Ημιτελικός 1 (1-4): Γεωργία - Λευκορωσία (η νικήτρια θα φιλοξενήσει τον τελικό)

Ημιτελικός 2 (2-3): Βόρεια Μακεδονία - Κόσοβο

ΣΧΟΛΙΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Επιλέξτε Κατηγορία