ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Η αθλητική ατζέντα του Σαββάτου (16/11)

Οι αγώνες και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της ημέρας

 16/11/2019 07:00

Η αθλητική ατζέντα του Σαββάτου (16/11)

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Προκριματικά EURO 2020 (3ος όμιλος, 9η αγωνιστική)

21:45 Γερμανία - Λευκορωσία (Cosmote Sport 1)

21:45 Β. Ιρλανδία - Ολλανδία (Cosmote Sport 2)

Προκριματικά EURO 2020 (5ος όμιλος, 9η αγωνιστική)

19:00 Αζερμπαϊτζάν - Ουαλία (Cosmote Sport 2)

21:45 Κροατία - Σλοβακία (Cosmote Sport 3)

Προκριματικά EURO 2020 (7ος όμιλος, 9η αγωνιστική)

19:00 Σλοβενία - Λετονία (Cosmote Sport 3)

21:45 Αυστρία - Β. Μακεδονία

21:45 Ισραήλ - Πολωνία (Cosmote Sport 7)

Προκριματικά EURO 2020 (9ος όμιλος, 9η αγωνιστική)

16:00 Κύπρος - Σκοτία (Cosmote Sport 1)

19:00 Ρωσία - Βέλγιο (Cosmote Sport 1)

19:00 Σαν Μαρίνο - Καζακστάν (Cosmote Sport 8)

Football League (8η αγωνιστική)

15:00 Νίκη Βόλου - Ολυμπιακός Βόλου (ΕΡΤ3)

Γ’ εθνική (1ος όμιλος, 9η αγωνιστική)

14:00 Πανσερραϊκός - Δόξα Θεολόγου

15:00 Αετός Ορφανού - Νέστος Χρυσούπολης

15:00 Απόλλων Παραλιμνίου - Ορφέας Ξάνθης

15:00 Άρης Αβάτου - Πανδραμαϊκός

15:00 Ένωση Αλεξανδρούπολης - Ηρακλής Ν. Ζυγού

15:00 Κεραυνός Πέρνης - Κιλκισιακός

Γ’ εθνική (2ος όμιλος, 11η αγωνιστική)

15:00 Ν. Καλλικράτεια - Αγροτικός Αστέρας

15:00 Μ. Αλέξανδρος Ημαθίας - Θύελλα Σαρακηνών

15:00 Αλμωπός Αριδαίας - Θερμαϊκός Θέρμης

15:00 Ποσειδών Μηχανιώνιας - Νίκη Αγκαθιάς

15:00 Γιαννιτσά - Φλώρινα


ΜΠΑΣΚΕΤ

Α1 ανδρών (7η αγωνιστική)

15:45 Πανιώνιος - Λαύριο (ΕΡΤ2, ΕΡΤ Play 3)

15:45 Ρέθυμνο - Προμηθέας (ΕΡΤ2, ΕΡΤ Play 2)

15:45 Κολοσσός - Λάρισα (ΕΡΤ2, ΕΡΤ Play 4)

15:45 Ήφαιστος - Άρης (ΕΡΤ2, ΕΡΤ Play 1)

17:00 Παναθηναϊκός - Ιωνικός (Cosmote Sport 4)

17:45 Ηρακλής - ΑΕΚ (ΕΡΤ2)

Α2 ανδρών (7η αγωνιστική)

17:00 Ανατόλια - Φίλιππος Βέροιας

17:00 Καρδίτσα - Οίαξ Ναυπλίου

17:00 Αγρίνιο - Αμύντας

17:00 Διαγόρας Δρυοπιδέων - Απόλλων Πατρών

17:00 Ολυμπιακός Β’ - Ελευθερούπολη

17:00 Κόροιβος Αμαλιάδας - Δάφνη Δαφνίου

17:00 Παγκράτι - Χαρίλαος Τρικούπης

17:00 Ψυχικό - Τρίτων


ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Α1 ανδρών (7η αγωνιστική)

18:00 Φαίακας Κέρκυρας - Φίλιππος Βέροιας

18:00 Διομήδης Άργους - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

Α1 γυναικών (4η αγωνιστική)

16:00 ΠΑΟΚ - Άρης Νίκαιας

16:30 Πανόραμα - Προσοτσάνη

18:00 Αναγέννηση Άρτας - Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών


ΠΟΛΟ

Α1 ανδρών (8η αγωνιστική)

14:00 Πανιώνιος - Χίος

14:00 Γλυφάδα - Παναθηναϊκός (ΕΡΤ Sports)

17:00 Εθνικός Πειραιά - Χανιά

18:00 Υδραϊκός - Παλαιό Φάληρο

18:00 Βουλιαγμένη - Ολυμπιακός

18:30 Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΟΚ

Α’ εθνική γυναικών (Α’ όμιλος, 8η αγωνιστική)

15:00 Ολυμπιακός - Εθνικός

16:00 Βουλιαγμένη - Γλυφάδα

Α’ εθνική γυναικών (Β’ όμιλος, 8η αγωνιστική)

19:00 ΝΕ Πατρών - Νηρέας Χαλανδρίου

19:30 Πανιώνιος - ΝΟ Λάρισας

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Προκριματικά EURO 2020 (3ος όμιλος, 9η αγωνιστική)

21:45 Γερμανία - Λευκορωσία (Cosmote Sport 1)

21:45 Β. Ιρλανδία - Ολλανδία (Cosmote Sport 2)

Προκριματικά EURO 2020 (5ος όμιλος, 9η αγωνιστική)

19:00 Αζερμπαϊτζάν - Ουαλία (Cosmote Sport 2)

21:45 Κροατία - Σλοβακία (Cosmote Sport 3)

Προκριματικά EURO 2020 (7ος όμιλος, 9η αγωνιστική)

19:00 Σλοβενία - Λετονία (Cosmote Sport 3)

21:45 Αυστρία - Β. Μακεδονία

21:45 Ισραήλ - Πολωνία (Cosmote Sport 7)

Προκριματικά EURO 2020 (9ος όμιλος, 9η αγωνιστική)

16:00 Κύπρος - Σκοτία (Cosmote Sport 1)

19:00 Ρωσία - Βέλγιο (Cosmote Sport 1)

19:00 Σαν Μαρίνο - Καζακστάν (Cosmote Sport 8)

Football League (8η αγωνιστική)

15:00 Νίκη Βόλου - Ολυμπιακός Βόλου (ΕΡΤ3)

Γ’ εθνική (1ος όμιλος, 9η αγωνιστική)

14:00 Πανσερραϊκός - Δόξα Θεολόγου

15:00 Αετός Ορφανού - Νέστος Χρυσούπολης

15:00 Απόλλων Παραλιμνίου - Ορφέας Ξάνθης

15:00 Άρης Αβάτου - Πανδραμαϊκός

15:00 Ένωση Αλεξανδρούπολης - Ηρακλής Ν. Ζυγού

15:00 Κεραυνός Πέρνης - Κιλκισιακός

Γ’ εθνική (2ος όμιλος, 11η αγωνιστική)

15:00 Ν. Καλλικράτεια - Αγροτικός Αστέρας

15:00 Μ. Αλέξανδρος Ημαθίας - Θύελλα Σαρακηνών

15:00 Αλμωπός Αριδαίας - Θερμαϊκός Θέρμης

15:00 Ποσειδών Μηχανιώνιας - Νίκη Αγκαθιάς

15:00 Γιαννιτσά - Φλώρινα


ΜΠΑΣΚΕΤ

Α1 ανδρών (7η αγωνιστική)

15:45 Πανιώνιος - Λαύριο (ΕΡΤ2, ΕΡΤ Play 3)

15:45 Ρέθυμνο - Προμηθέας (ΕΡΤ2, ΕΡΤ Play 2)

15:45 Κολοσσός - Λάρισα (ΕΡΤ2, ΕΡΤ Play 4)

15:45 Ήφαιστος - Άρης (ΕΡΤ2, ΕΡΤ Play 1)

17:00 Παναθηναϊκός - Ιωνικός (Cosmote Sport 4)

17:45 Ηρακλής - ΑΕΚ (ΕΡΤ2)

Α2 ανδρών (7η αγωνιστική)

17:00 Ανατόλια - Φίλιππος Βέροιας

17:00 Καρδίτσα - Οίαξ Ναυπλίου

17:00 Αγρίνιο - Αμύντας

17:00 Διαγόρας Δρυοπιδέων - Απόλλων Πατρών

17:00 Ολυμπιακός Β’ - Ελευθερούπολη

17:00 Κόροιβος Αμαλιάδας - Δάφνη Δαφνίου

17:00 Παγκράτι - Χαρίλαος Τρικούπης

17:00 Ψυχικό - Τρίτων


ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Α1 ανδρών (7η αγωνιστική)

18:00 Φαίακας Κέρκυρας - Φίλιππος Βέροιας

18:00 Διομήδης Άργους - Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

Α1 γυναικών (4η αγωνιστική)

16:00 ΠΑΟΚ - Άρης Νίκαιας

16:30 Πανόραμα - Προσοτσάνη

18:00 Αναγέννηση Άρτας - Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών


ΠΟΛΟ

Α1 ανδρών (8η αγωνιστική)

14:00 Πανιώνιος - Χίος

14:00 Γλυφάδα - Παναθηναϊκός (ΕΡΤ Sports)

17:00 Εθνικός Πειραιά - Χανιά

18:00 Υδραϊκός - Παλαιό Φάληρο

18:00 Βουλιαγμένη - Ολυμπιακός

18:30 Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΟΚ

Α’ εθνική γυναικών (Α’ όμιλος, 8η αγωνιστική)

15:00 Ολυμπιακός - Εθνικός

16:00 Βουλιαγμένη - Γλυφάδα

Α’ εθνική γυναικών (Β’ όμιλος, 8η αγωνιστική)

19:00 ΝΕ Πατρών - Νηρέας Χαλανδρίου

19:30 Πανιώνιος - ΝΟ Λάρισας

ΣΧΟΛΙΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Επιλέξτε Κατηγορία