ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Η αθλητική ατζέντα του Σαββάτου (7/12)

Οι αγώνες και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της ημέρας

 07/12/2019 07:00

Η αθλητική ατζέντα του Σαββάτου (7/12)

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Super League 1 (13η αγωνιστική)

18:00 ΠΑΟΚ - Ξάνθη (PAOK TV)

19:30 ΑΕΚ - Πανιώνιος (Novasports 2)

20:00 Παναιτωλικός - Ολυμπιακός (ΕΡΤ Sports)

Football League (11η αγωνιστική)

15:00 Καλαμάτα - Τρίκαλα (ΕΡΤ3)

Γ’ εθνική (1ος όμιλος, 12η αγωνιστική)

15:00 Άρης Αβάτου - Αετός Ορφανού

Premier League (16η αγωνιστική)

14:30 Έβερτον - Τσέλσι (Cosmote Sport 1)

17:00 Μπόρνμουθ - Λίβερπουλ (Cosmote Sport 2)

17:00 Τότεναμ - Μπέρνλι

17:00 Γουότφορντ - Κρίσταλ Πάλας

19:30 Μάντσεστερ Σίτι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Cosmote Sport 1)

LaLiga (16η αγωνιστική)

14:00 Ρεάλ Μαδρίτης - Εσπανιόλ (Cosmote Sport 2)

17:00 Γρανάδα - Αλαβές (Cosmote Sport 5)

19:30 Λεβάντε - Βαλένθια (Cosmote Sport 2)

22:00 Μπαρτσελόνα - Μαγιόρκα (Cosmote Sport 2)

Serie A (15η αγωνιστική)

16:00 Αταλάντα - Βερόνα (Novasports 1)

19:00 Ουντινέζε - Νάπολι (Novasports 1)

21:45 Λάτσιο - Γιουβέντους (Novasports 1)

Bundesliga (14η αγωνιστική)

16:30 Άουγκσμπουργκ - Μάιντς

16:30 Φράιμπουργκ - Βόλφσμπουργκ (Cosmote Sport 9)

16:30 Μπορούσια Ντόρτμουντ - Φορτούνα Ντίσελντορφ (Cosmote Sport 6)

16:30 Μπορούσια Γκλάντμπαχ - Μπάγερν Μονάχου (Cosmote Sport 3)

16:30 Λειψία - Χόφενχαϊμ (Cosmote Sport 8)

19:30 Μπάγερ Λεβερκούζεν - Σάλκε (Cosmote Sport 3)

Ligue 1 (17η αγωνιστική)

18:30 Μονπελιέ - Παρί Σεν Ζερμέν (Novasports 3)

21:00 Νις - Μετς

21:00 Ρεν - Ανζέ

21:00 Στρασμπούρ - Τουλούζ (Novasports 3)

21:00 Μονακό - Αμιάν

Eredivisie (16η αγωνιστική)

19:30 Ντεν Χάαγκ - Τβέντε

20:45 Αϊντχόφεν - Φορτούνα Σιτάρντ (Novasports 4)

20:45 Φένλο - Έμεν

21:45 Τσβόλε - Άλκμααρ

Primeira Liga (13η αγωνιστική)

17:00 Μαρίτιμο - Σάντα Κλάρα

20:00 Φαμαλικάο - Τοντέλα

22:30 Άβες - Μπράγκα

ΜΠΑΣΚΕΤ

Α1 ανδρών (10η αγωνιστική)

15:30 ΠΑΟΚ - ΑΕΚ (ΕΡΤ Sports, ΕΡΤ Play 1)

15:45 Λάρισα - Ρέθυμνο (ΕΡΤ Sports, ΕΡΤ Play 4)

15:45 Ιωνικός Νίκαιας - Περιστέρι (ΕΡΤ Sports, ΕΡΤ Play 2)

15:45 Κολοσσός Ρόδου - Ηρακλής (ΕΡΤ Sports, ΕΡΤ Play 3)

17:45 Προμηθέας Πατρών - Λαύριο (ΕΡΤ Sports)

Α2 ανδρών (9η αγωνιστική)

17:00 Απόλλων Πατρών - Ανατόλια

17:00 Ελευθερούπολη - Καρδίτσα

17:00 Ολυμπιακός - Αγρίνιο

17:00 Διαγόρας Δρυοπιδέων - Κόροιβος Αμαλιάδας

17:00 Αμύντας - Παγκράτι

17:00 Οίαξ Ναυπλίου - Ψυχικό

17:00 Φίλιππος Βέροιας - Δάφνη Δαφνίου

17:00 Χαρίλαος Τρικούπης - Τρίτων

ΒΟΛΕΪ

Α1 ανδρών (6η αγωνιστική)

17:00 ΟΦΗ - Φοίνικας Σύρου

18:00 Παμβοχαϊκός - Ηρακλής

Α1 γυναικών (8η αγωνιστική)

18:00 Μαρκόπουλο - ΠΑΟΚ

18:00 Ηλιούπολη - Αίας Ευόσμου

19:00 Θέτιδα - Παναθηναϊκός

19:00 ΑΟ Θήρας - Ολυμπιακός

20:00 Πορφύρας - Παναθηναϊκός

20:00 Άρης - Ηλυσιακός

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Α1 ανδρών (9η αγωνιστική)

17:00 Διομήδης Άργους - Δράμα

18:00 Φαίακας Κέρκυρας - Πυλαία

18:45 Άρης Νίκαιας - Ολυμπιακός

20:00 Ιωνικός Ν.Φ. - Δούκας

Α1 γυναικών (6η αγωνιστική)

18:00 Νέα Ιωνία - Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών

18:00 Αναγέννηση Άρτας - Πυλαία

ΠΟΛΟ

Α1 ανδρών (12η αγωνιστική)

15:00 ΠΑΟΚ - Γλυφάδα

15:00 Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

15:00 Χανιά - Χίος

18:00 Υδραϊκός - Βουλιαγμένη

19:00 Απόλλων Σμύρνης - Εθνικός

20:00 Παλαιό Φάληρο - Πανιώνιος

Α’ εθνική γυναικών (Α’ όμιλος, 10η αγωνιστική)

15:30 Ρέθυμνο - Εθνικός

17:00 Βουλιαγμένη - Ολυμπιακός

Α’ εθνική γυναικών (Β’ όμιλος, 6η αγωνιστική)

13:45 Νηρέας - ΝΟ Λάρισας

19:00 ΝΕ Πατρών - Πανιώνιος

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Super League 1 (13η αγωνιστική)

18:00 ΠΑΟΚ - Ξάνθη (PAOK TV)

19:30 ΑΕΚ - Πανιώνιος (Novasports 2)

20:00 Παναιτωλικός - Ολυμπιακός (ΕΡΤ Sports)

Football League (11η αγωνιστική)

15:00 Καλαμάτα - Τρίκαλα (ΕΡΤ3)

Γ’ εθνική (1ος όμιλος, 12η αγωνιστική)

15:00 Άρης Αβάτου - Αετός Ορφανού

Premier League (16η αγωνιστική)

14:30 Έβερτον - Τσέλσι (Cosmote Sport 1)

17:00 Μπόρνμουθ - Λίβερπουλ (Cosmote Sport 2)

17:00 Τότεναμ - Μπέρνλι

17:00 Γουότφορντ - Κρίσταλ Πάλας

19:30 Μάντσεστερ Σίτι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Cosmote Sport 1)

LaLiga (16η αγωνιστική)

14:00 Ρεάλ Μαδρίτης - Εσπανιόλ (Cosmote Sport 2)

17:00 Γρανάδα - Αλαβές (Cosmote Sport 5)

19:30 Λεβάντε - Βαλένθια (Cosmote Sport 2)

22:00 Μπαρτσελόνα - Μαγιόρκα (Cosmote Sport 2)

Serie A (15η αγωνιστική)

16:00 Αταλάντα - Βερόνα (Novasports 1)

19:00 Ουντινέζε - Νάπολι (Novasports 1)

21:45 Λάτσιο - Γιουβέντους (Novasports 1)

Bundesliga (14η αγωνιστική)

16:30 Άουγκσμπουργκ - Μάιντς

16:30 Φράιμπουργκ - Βόλφσμπουργκ (Cosmote Sport 9)

16:30 Μπορούσια Ντόρτμουντ - Φορτούνα Ντίσελντορφ (Cosmote Sport 6)

16:30 Μπορούσια Γκλάντμπαχ - Μπάγερν Μονάχου (Cosmote Sport 3)

16:30 Λειψία - Χόφενχαϊμ (Cosmote Sport 8)

19:30 Μπάγερ Λεβερκούζεν - Σάλκε (Cosmote Sport 3)

Ligue 1 (17η αγωνιστική)

18:30 Μονπελιέ - Παρί Σεν Ζερμέν (Novasports 3)

21:00 Νις - Μετς

21:00 Ρεν - Ανζέ

21:00 Στρασμπούρ - Τουλούζ (Novasports 3)

21:00 Μονακό - Αμιάν

Eredivisie (16η αγωνιστική)

19:30 Ντεν Χάαγκ - Τβέντε

20:45 Αϊντχόφεν - Φορτούνα Σιτάρντ (Novasports 4)

20:45 Φένλο - Έμεν

21:45 Τσβόλε - Άλκμααρ

Primeira Liga (13η αγωνιστική)

17:00 Μαρίτιμο - Σάντα Κλάρα

20:00 Φαμαλικάο - Τοντέλα

22:30 Άβες - Μπράγκα

ΜΠΑΣΚΕΤ

Α1 ανδρών (10η αγωνιστική)

15:30 ΠΑΟΚ - ΑΕΚ (ΕΡΤ Sports, ΕΡΤ Play 1)

15:45 Λάρισα - Ρέθυμνο (ΕΡΤ Sports, ΕΡΤ Play 4)

15:45 Ιωνικός Νίκαιας - Περιστέρι (ΕΡΤ Sports, ΕΡΤ Play 2)

15:45 Κολοσσός Ρόδου - Ηρακλής (ΕΡΤ Sports, ΕΡΤ Play 3)

17:45 Προμηθέας Πατρών - Λαύριο (ΕΡΤ Sports)

Α2 ανδρών (9η αγωνιστική)

17:00 Απόλλων Πατρών - Ανατόλια

17:00 Ελευθερούπολη - Καρδίτσα

17:00 Ολυμπιακός - Αγρίνιο

17:00 Διαγόρας Δρυοπιδέων - Κόροιβος Αμαλιάδας

17:00 Αμύντας - Παγκράτι

17:00 Οίαξ Ναυπλίου - Ψυχικό

17:00 Φίλιππος Βέροιας - Δάφνη Δαφνίου

17:00 Χαρίλαος Τρικούπης - Τρίτων

ΒΟΛΕΪ

Α1 ανδρών (6η αγωνιστική)

17:00 ΟΦΗ - Φοίνικας Σύρου

18:00 Παμβοχαϊκός - Ηρακλής

Α1 γυναικών (8η αγωνιστική)

18:00 Μαρκόπουλο - ΠΑΟΚ

18:00 Ηλιούπολη - Αίας Ευόσμου

19:00 Θέτιδα - Παναθηναϊκός

19:00 ΑΟ Θήρας - Ολυμπιακός

20:00 Πορφύρας - Παναθηναϊκός

20:00 Άρης - Ηλυσιακός

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Α1 ανδρών (9η αγωνιστική)

17:00 Διομήδης Άργους - Δράμα

18:00 Φαίακας Κέρκυρας - Πυλαία

18:45 Άρης Νίκαιας - Ολυμπιακός

20:00 Ιωνικός Ν.Φ. - Δούκας

Α1 γυναικών (6η αγωνιστική)

18:00 Νέα Ιωνία - Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών

18:00 Αναγέννηση Άρτας - Πυλαία

ΠΟΛΟ

Α1 ανδρών (12η αγωνιστική)

15:00 ΠΑΟΚ - Γλυφάδα

15:00 Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός

15:00 Χανιά - Χίος

18:00 Υδραϊκός - Βουλιαγμένη

19:00 Απόλλων Σμύρνης - Εθνικός

20:00 Παλαιό Φάληρο - Πανιώνιος

Α’ εθνική γυναικών (Α’ όμιλος, 10η αγωνιστική)

15:30 Ρέθυμνο - Εθνικός

17:00 Βουλιαγμένη - Ολυμπιακός

Α’ εθνική γυναικών (Β’ όμιλος, 6η αγωνιστική)

13:45 Νηρέας - ΝΟ Λάρισας

19:00 ΝΕ Πατρών - Πανιώνιος

ΣΧΟΛΙΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Επιλέξτε Κατηγορία